Pristatymas per 2 darbo dienas Pristatymas per 3 darbo dienas
Tarptautinis kokybės pripažinimas Tarptautinis kokybės pripažinimas
Ekologija, kuri apsimoka Ekologija, kuri apsimoka

Medžio granulių pristatyti atskirai nereikia. Tai perspektyviausias ir ekologiškiausias kuras, kokį tik turime Europoje. Be to, jo atsargos – neišsenkančios, todėl ši eko-kuras yra toks įdomus, nors dar plačiai nepaplitęs. Pabandysime praplėsti Jūsų akiratį ir pateiksime keletą labai intriguojančių ir įdomių faktų apie mūsų medžio granules.

1 faktas: Medžio granulėms pagaminti nenaudojami jokie klijai.

Turbūt kilo klausimas, kaip pavyksta tą medienos masę padaryti lyg makaronus. Naudojame specialias karšto presavimo technologijas be jokių klijų ar kitų cheminių medžiagų, surišančių itin smulkiai sutrintą medienos masę – pjuvenas. Tai gryna medienos masė, be jokių cheminių medžiagų, todėl granulės ir laikomos labai ekologiškomis.

2 faktas: Granulinių katilų efektyvumas yra iki 99%!

Turbūt esate girdėję, kad granulės dega 99% efektyvumu? Kalba eina apie šiuolaikinių granulinių krosnelių efektyvumą, kurios yra nepigios ir Lietuvoje jų pastatoma gana nedaug. Realiai pasiekti tokį efektyvumą Lietuvoje yra sunkoka dėl poros svarbių priežasčių. Pirmoji – itin kokybiška ir moderni krosnelė. Lietuviai mėgsta taupyti prieš ką nors pirkdami, užuot pasitelkę sveiką protą ir realius skaičiavimus. Tokiu būdu tautiečiai taupo krosnelei, o tai reiškia, kad jos efektyvumas nebus toks aukštas. Antroji priežastis – lietuviai renkasi pigesnes, bet ne tokios aukštos kokybės granules. Galbūt dėl šios priežasties daugiausiai savo produkcijos vežame į užsienį, o ne parduodame Lietuvoje, kur žema kaina beveik visada nusveria aukštą kokybę.

3 faktas: Aukštos kokybės granulės yra sunkios ir visiškai be drėgmės.

Ne paslaptis, kad kuo sausesnis medis, tuo jis geriau dega, o išskiriama energija yra didesnė. Mūsų gaminamos granulės turi 5,4 % drėgmės. Tai labai geras rodiklis, dėl kurio turime aukščiausią kokybę pagrindžiančius sertifikatus. Kitas aukštos kokybės rodiklis yra granulių tankis. Kuo tankis didesnis, tuo degant išskiriama daugiau energijos. Mūsų gaminamų granulių tankis yra 630 kg/m3. Tai reiškia, kad vienas kubinis metras granulių sveria gana daug – 630 kilogramų. Kad geriau įsivaizduotumėte, ką tai reiškia, įsivaizduokite, kad jūsų virtuvės spintelė, kurios tūris yra kiek mažesnis, nei kubinis metras, sveria pusę tonos, ir jai pakelti nuo žemės ir pernešti į kitą vietą reikia mažiausiai 4 stambaus sudėjimo vyrų ir specialios įrangos. Dar vienas skaitmuo – kaloringumas. Mūsų granulės yra net 5,2 kWh/kg. Tai daugiau nei 2 metus sausai laikytos uosinės malkos (jos geriausiu atveju turės vos 4,0 kW/kg.)

4 faktas: Granules galima kūrenti ne tik granulinėse krosnelėse.

Granulės – tai grynas medis, kurio degimo savybės – kuo puikiausios. Jos dega visur – ir lauže, ir kalvio žaizdre, ir paprastoje malkinėje krosnyje. Aišku, geriausia jas deginti specialios konstrukcijos granulinėje krosnelėje, nes tik čia galima pasiekti maksimalų efektyvumą. Kitur kūrenti galima, bet kartais to daryti nerekomenduojama. Pavyzdžiui, nereikėtų persistengti su paprastomis kaimo sodybų krosnimis. Granulės yra labai kaitrios, todėl kūrenant jas nuolatos ir dideliais kiekiais, krosnis gali pradėti skilinėti, o dažniausiai iš ketaus pagamintos kaitlentės – raudonuoti nuo karščio. Staigus atvesinimas joms kenkia ir po kurio laiko jos gali suskilti. Atminkite, granules reiktų naudoti su saiku.

5 faktas. ENplus sertifikatas.

Mūsų granulės yra aukštos kokybės ne dėl to, kad gerai dega, ar ekologiškai gaminamos. Džiaugiamės galėdami informuoti, kad mūsų granulės turi ypatingą ENplus A1 (LT301) sertifikatą, užtikrinantį, kad atitinkame aukščiausius Europoje priimtinus standartus. Gamybos procese įdiegti ISO 9001 ir ISO 14001 sertifikatai taip pat rodo aukštą mūsų gaminių kokybę, tačiau ENplus A1 yra būtent biokurui taikomas įvertinimas, pripažįstamas visame pasaulyje.

Kaip matote, mūsų granulės yra pačios tinkamiausios būtent Jūsų namų šildymui.

Leave a comment

Please login or register to review