Pristatymas per 2 darbo dienas Pristatymas per 3 darbo dienas
Tarptautinis kokybės pripažinimas Tarptautinis kokybės pripažinimas
Ekologija, kuri apsimoka Ekologija, kuri apsimoka

Šią savaitę turėjome galimybę aplankyti vieną didžiausią metalo gamybos įmonių Lietuvoje „KALVIS“.

Mūsų komanda turėjo begalę klausimų apie granulinių katilų darbą, todėl gauta informacija trumpai norime pasidalinti ir su Jumis:


1. Norint sužinoti, kokio galingumo katilo reikia namui ar kitam šildomam plotui galima vadovautis taisykle  10 m2 - 1 kW*.

*Taisyklė galioja nepriklausomai nuo pastato aukšto skaičiaus

2. Jei katilas parinktas per galingas, vyksta ne efektyvus granulių deginimas ir granulių išeiga padidėja.

3. Degiklyje yra du oro padavimai - pirminis ir antrinis. Jei degiklis sureguliuotas tinkamai, temperatūra prie pirmo oro padavimo (kur susidaro pelenai) būna iki 800 laipsnių, prie antrojo apie 1300 laipsnių. Jei prie pirminio oro padavimo temperatūra yra didelė, galimi šlakų susidarymai. Didelė temperatūra ten gali būti dėl netinkamo reguliavimo arba priežiūros. Paprastai granulių pelenų lydymosi temperatūra yra ~1000-1200 laipsnių.

4. Kiekvienas katilas turi lambda zondą, kuris matuoja deguonies kiekį dūmuose. Deguonies kiekis turi būti iki 6 proc. Jei deguonies kiekis didesnis ar mažesnis, tai yra įrodymas, kad katilas blogai sureguliuotas.

5. Prieš kiekvieną granulių keitimą, būtina kviesti specialistą kad sureguliuotų katilą. Dėl netinkamo reguliavimo galimi didesni nei įprasta pelenų kiekiai, granulių apanglėjimas, šlakų susidarymas.

6. Granulių ilgis užkišti degiklio, granulių padavimo sistemos negali. Jei taip įvyko, reiškiasi katilui parinktas per silpnas sraigto reduktorius.

7. Dulkės degimo/granulių padavimo sistemos taip pat negali užkimšti. Dulkės paprasčiausiai nesudegs ir su dūmais bus pašalintos į orą.

8. Granulės yra medžio produktas ir degimo metu dūmai yra natūralus dalykas. Kuo lauke šalčiau, tuo ryškiau matomi dūmai. Taip pat ryškesni nei įprastai dūmai matomi tik ką užkūrus katilą kol katilas įkaista iki nustatytos temperatūros


Dėkojame “KALVIS” komandai už suteiktą galimybę praplėsti savo žinias. Tai buvo nuostabi patirtis!


Leave a comment

Please login or register to review